PREDHOVOR

Každý človek, ktorý hľadá Boha, túži po tom, aby medzi ním a Bohom vznikol vzťah. Chce mať istotu, že Boh o ňom vie. Preto v živote používame rôzne úkony a obrady, aby bolo zrejmé aj navonok, že to berieme vážne. Najintímnejší prejav mojej viery, že živý Boh o mne vie a že je blízko pri mne, je rozhovor s ním. A tento rozhovor sa nazýva modlitba.   

...viac

Ježiš Kristus sa počas svojho života veľmi často uťahoval do samoty a niekedy sa celé noci modlieval. „Raz sa na ktoromsi mieste modlil. Keď skončil, povedal mu jeden z jeho učeníkov: Pane, nauč nás modliť sa, ako Ján naučil svojich učeníkov.“ (Lk 11,1) Na základe tejto výzvy učeníka máme najznámejšiu modlitbu Otčenáš. 
Naše deti, ktoré si budujú svoj vzťah k Bohu, nás tiež často prosia: Ako sa máme modliť? Nauč ma modliť s​a! 
Táto kniha nech je pomôckou pre deti, ktoré pristupujú k Ježišovi a chcú sa naučiť s ním komunikovať. V nej nájdu vzory toho ku komu, za koho, ale aj za čo sa môžeme modliť. 
Veríme, že bude dobrým „šlabikárom“ pre každého, kto sa chce naučiť viesť rozhovor so svojím Bohom.

Mons. ThLic. Vendelín Pleva

ilustrácie

Martina AUGUSTÍNa

v unikátnom prevedení
špeciálnej technológie zlatej tlače

UNIKÁTNA TLAČ PRVÝKRÁT NA SLOVENSKU

Spracovanie Modlitebníka je unikátne v každom kroku.

V jedinečných ilustráciách použil MARTIN AUGUSTÍN zlatú fóliu, na ktorú aplikoval patinovanie a následne dokresľoval svoje diela. Zoskenovanie týchto ilustrácií bežne dostupnou technológiou nie je možné.

Výzvy zreprodukovať tieto ilustrácie sa ujal svetovo uznávaný fotograf WILIAM DRNEK, ktorý vymyslel novú technológiu na fotenie za použitia špeciálneho svietenia a najkvalitnejšej optiky Canon, aby sa dosiahla čo najväčšia vernosť originálu. 

Po nafotení ​tlačiareň TBB, a. s. vytvárala špeciálne tlačové masky, aby sa dali dáta použiť pre tlač a mohli sa aplikovať 4 tlačové technológie.    
 
Finálnej tlači predchádzali týždne tlačových skúšok a nastavovania tlače. Aplikovali sa
4 tlačové technológie: 
hexachrom – tlač 6 farbami na dosiahnutie vernej reprodukcie zlatej farby 
cold foil – pridáva zlatej farbe metalický efekt 
sieťotlač UV lakom so zlatými glitrami – zjemnenie a dosiahnutie zlatého lesku 
lakovanie 3D UV lakom – jemné zvýraznenie detailov    

Výsledkom je autentické zobrazenie ilustrácií, ktoré poskytuje nevšedný zážitok.  

MIlOVAŤ BUDEŠ PÁNA, SVOJHO BOHA,
Z CElÉHO SVOJHO SRDCA, Z CElEJ SVOJEJ DUŠE,
ZO VŠETkÝCH SVOJICH SÍl A Z CElEJ SVOJEJ MYSlE
A SVOJHO BlÍŽNEHO AKO SEBA SAMÉHO!

(Lk 10, 27 — 28)

ZOSTAVOVATELIA

Mons. ThLic. 
VENDELÍN 
PLEVA

Katolícky kňaz, pôsobil niekoľko rokov v pastorácii vo viacerých farnostiach. Popritom absolvoval doplnkové štúdia na Katolíckej univerzite v Lubline v oblastiach liturgiky a masmédií. Po ich ukončení viedol vydavateľstvo a stal sa riaditeľom Spolku sv. Vojtecha v Trnave. V tomto období sa zúčastňoval na zasadnutiach Liturgickej komisie Konferencie biskupov Slovenska. Od obnovenia členstva Spolku sv. Vojtecha v roku 1990 pôsobil vyše tridsať rokov v jeho Výbore. Aktuálne je ekonómom Bratislavskej arcidiecézy a spolupracuje s redakciou Katolíckych novín.            

MARTIN
AUGUSTÍN

Uznávaný slovenský výtvarný umelec sa venuje maľbe, grafike, kresbe a knižnej ilustrácii. Absolvent Vysokej školy uměleckoprůmyslové v Prahe ešte počas štúdia absolvoval stáž na ​Univerzite aplikovaných vied a umení vo švajčiarskom Luzerne a v roku 1995 získal svoje prvé veľké medzinárodné uznanie ─ špeciálnu cenu na Bienále ilustrácií v Teheráne. Jeho umelecká reputácia bola počas uplynulých rokov podporená viacerými účasťami na kolektívnych a individuálnych výstavách doma i v zahraničí v dôležitých centrách výtvarného umenia v Prahe, Viedni, v Antverpách, Haagu, Paríži, Mexico City, New Yorku. Dielo Martina Augustína sa nachádza v majetku galerijných inštitúcií, aj v súkromných zbierkach.                 

BARBARA
BALOGHOVÁ

V tomto diele upúta pozornosť čitateľa nápaditým a originálnym dizajnovým prepojením poézie a výtvarného umenia. Autorka vyrastala s maľbou a grafikou pri svojom starom otcovi, akademickom maliarovi Júliusovi Baloghovi. Aktívne takmer dvadsať rokov pracovala v reklamnej agentúre ako art director. Získala viacero ocenení ─ dva razy Zlatý klinec, dva razy Bronzový klinec, v Českej republike Zlatá pecka. Od roku 2015 pracuje vo voľnom povolaní, venuje sa reklame (shop roku 2018, cena Heureky) a knižnému dizajnu. ​ Je autorkou vyše dvoch stoviek obálok kníh a venuje sa projektom luxusnej knižnice. Po tretíkrát získala ocenenie Najkrajšie knihy Slovenska.                  

DOPRAJTE SI ZÁŽITOK

ZAČÍNAME EXPEDOVAŤ
KONCOM JÚNA / ZAČIATKOM JÚLA 2023

|   ​CENA 300 €   |

VYBERTE SI SVOJE ČÍSLO KNIHY
1 ​ ─  500

OBJEDNAŤ

Publikáciu MODLITEBNÍK je možné kúpiť len prostredníctvom portálu luxusnakniznica.sk  

Jan William Drnek

Uznávaný profesionál sa fotografii venuje už viac ako 50 rokov. Ako jeden z mála fotografov ovláda perfektne všetky fázy vývoja fotografie – od teórie ľudskej percepcie, snímania, digitálnej postprodukcie cez tlač až po adjustáciu. Je popredným svetovým odborníkom na správu farieb tlačových technológií, členom skupiny Co​loratti, skupiny renomovaných svetových fotografov a odborníkov na správu farieb tzv. colorguru a tiež členom Asociácie profesionálnych fotografov. Svoje vedomosti odovzdáva študentom v špecializovaných programoch na Katedre grafického dizajnu britskej univerzity Prague College. Vo svojej tvorbe sa zameriava na náročné techniky panoramatickej veľkoformátovej fotografie s vysokým rozlíšením a na techniku HDR. Publikuje odborné články najmä z oblasti color managementu, usporadúva prednášky a workshopy zamerané predovšetkým na color management, technicky náročnú krajinársku fotografiu a postprodukciu.

Úvod Knihy
Exkluzívne knihy Limitované Luxusné edície TOPsellery Móda Cestovanie Dizajn Kuchyňa Umenie Slovenské a české knihy Encyklopédie
Odporúčame Modlitebník DÓM SV. ALŽBETY MEKY ELÁN Lea Fekete Slo​vanská epopej Leonardo da Vinci - Anatomický atlas Vyznania ZLATÁ RODINNÁ BIBLIA Haiku KYTICE Piačka METROPOLITNÉ KATEDRÁLY KAROL FELIX VEĽKOLEPÝ BOTTICELLI PALLADIO CARAVAGGIO BIBLIA – MAJSTER PAVOL Zmeškali ste
Modlitebník 2023 Kamil Peteraj - Vyznania Karel Jaromír Erben - Kytice Karel Hynek Mácha - Máj POÉZIA V KROJOCH SEN MENOM LÁSKA VEĽKÝ ATLAS SVETA VELIKÁN MICHELANGELO Biblie s dielom Majstra Pavla Rodinná Biblia POSLEDNÝ BOHÉM Oltáre Pod krídlami GLÓBUS & ATLAS Harry Potter box Leonardo 500 Luxusná edícia HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA MISSONI STÁLE ŤA MAŤ Sixtínska kaplnka OTTO Leonardo Michelangelo VŠESTRANNÝ RAFFAEL
Luxusná knižnica
O projekte Novinky emailom Obchodné podmienky Kontakt
Prihlásenie Košík