Talianska Haute Couture

Zistiť viac

Slávny módny dom MISSONI v celej svojej kráse

Limitovaná edícia 899 ručne očíslovaných výtlačkov pre CELÝ SVET
Pre Slovensko sú rezervované výtlačky 500 – 519

Publikácia predstavuje jedinečné dielo remeselne zdobené aplikovanými, exkluzívnymi pôvodnými látkami, ktoré dodal módny dom MISSONI.

Z celosvetového vydania je 100 výtlačkov určených pre rodinu Missoni ako vyjadrenie vďaky vydavateľa za spoluprácu pri realizovaní tohto diela.
Výtlačky s číslami 1 – 699 sú rezervované pre talianske vydavateľstvo Scripta Maneant a výtlačky s číslami 700 – 799 pre vydavateľstvo Rizzoli v New Yorku.

Exkluzívne pre Slovensko sú určené výtlačky s číslami 500 – 519.

MISSONI | Talianska Haute Couture

Kreativita a invencia. Dokonalosť talianskeho majstrovstva z čias Raffaela, Michelangela a Leonarda sa vracia s protagonistami novej poetiky umenia. Jedinečnosť a genialita talianskych módnych návrhárov, oslavovaná po celom svete, nadväzuje na skúsenosti starých majstrov ako nenapodobniteľný prejav tvorivého talianskeho ducha.

MISSONI | Talianska Haute Couture

Kreativita a invencia. Dokonalosť talianskeho majstrovstva z čias Raffaela, Michelangela a Leonarda sa vracia s protagonistami novej poetiky umenia. Jedinečnosť a genialita talianskych módnych návrhárov, oslavovaná po celom svete, nadväzuje na skúsenosti starých majstrov ako nenapodobniteľný prejav tvorivého talianskeho ducha.

Výnimočné dizajnové dielo

Prejdite kurzorom po fotografii a prezrite si všetky detaily

Exkluzívna publikácia MISSONI je výnimočné dizajnové dielo, v ktorom prebieha dialóg medzi obrázkami, textami, originálnymi látkami, grafikami a papierovými vzormi. Kniha oslavuje prejav a štýl elegancie, ktorá sa stala umeleckým vyjadrením, kultúrnou a sociálnou revolúciou začiatkom päťdesiatych rokov minulého storočia. Práve v tom čase Rosita a Ottavio Missoni odštartovali svoju tvorbu, nebáli sa experimentovať a ani v nasledujúcich desaťročiach nezapreli dušu svojho pôvodu.

Ich sloganom je nezameniteľnosť

Veľkolepo spracovaná luxusná kniha je rozdelená na tematické časti, v ktorých čitateľ nájde aj rozprávanie samotných predstaviteľov Missoni. Opisujú najdôležitejšie umelecké smery, ktoré prispeli k ich presadeniu sa a k nenapodobiteľnosti štýlu ich módneho domu.

Rodinný portrét od Oliviera Toscaniho pre reklamnú kampaň na kolekciu jar/leto, rok 1992

Úvod exkluzívnej publikácie približuje nezameniteľnosť grafík, farieb a línií, typických pre módny dom Missoni.

1: Editoriál VOGUE s originálom lurexových šiat, vytvorených v spolupráci s Emmanuellom Khahnom a prezentovaných Missonim na ich úplne prvej módnej prehliadke v divadle Gerolame v Miláne (jarná/letná kolekcia, rok 1967)

2: Nadčasové kúsky z bielej vlny, uverejnené v ELLE, sa neskôr ocitnú na výslní v najväčších módnych časopisoch (jesenná/zimná kolekcia, rok 1967)

3: Cik-cak (orig. zig-zag) je dominantný a revolučný geometrický vzor, vyzdvihnutý aj na obálke časopisu Grazia (jarná/letná kolekcia, rok 1968)

V časti s názvom O kráse a harmónii je zachytený prierez histórie značky: od invencií a špeciálnych štylistických charakteristík až po „patterns“, ktoré ju preslávili a rozhodli o medzinárodných úspechoch módneho domu Missoni.

Kolekcia jar/leto pre editoriál talianskeho VOGUE, rok 1973 (Foto: Barry Lategan)

Časť Od škandálu na módnej prehliadke (1967) k oceneniu Marcus Fashion Award (1973) približuje základné etapy, ktoré priviedli módny dom ku globálnej rozoznateľnosti. Od osemdesiatych rokov sa Missoni stal slávnym aj svojimi fantazijnými kolekciami pre bývanie a významnou spoluprácou so svetom kinematografie a divadla.

Jennifer Lopez, Tom Hanks, Gregoire Colin, Drew Barrymore, Rudolf Nureyev, Clearence Williams III, Mika, Cate Blanchett, Courtney Cox, Bill Pullman, Scarlett Johansson, Evan Ross, Quincy Jones, Uma Thurman, Lewis Hamilton, Julia Roberts, Keira Knightley, Madonna, David Beckham, Chet Baker (1958 – 2018)

Z predvádzacích mól a javísk po celom svete si kreatívna značka Missoni vydobyla svoje miesto aj vo výstavných sieňach významných múzeí. Tieto skutočnosti predstavuje časť, ktorá oslavuje výtvarné umenie a grafiku Ottavia Missoniho a záverečná kapitola s názvom Umelecký štýl.

„Caleidoscopio Missoni“ (Missoniho kaleidoskop): izba vyzdobená kvetinovým vzorom z kolekcie MissoniHome, ktorá v roku 2005 vyhrala medzinárodnú cenu Elle Deco (2006)

Pozoruhodný text knihy je doplnený úchvatnými fotografiami.

 • Koordinácia projektu a texty:
  Massimiliano Capella

 • Úvod:
  Mario Boselli, Luca Missoni
 • Koordinácia vydania:
  Luca Missoni

 • Na diele spolupracovali:
  Rosita Missoni, Angela Missoni, Luca Missoni, Massimiliano Capella, Bettina Fuortes, Federico Ferrari

Dielo zrealizované vydavateľstvom Scripta Maneant Editore, Bologna, Italy© 2019 v spolupráci s Archívom Missoni a Nadáciou Ottavio a Rosita Missoni.

Materiály

S úmyslom šíriť poznanie o výnimočnosti talianskej histórii, umenia a módy boli na výrobu knihy použité materiály najvyššej kvality.

Chrbát knihy

Pravá koža
vo farbe primo fiore (sadra)
s koženým kapitálikom

Látka

Originálna látka aplikovaná na prednú dosku, dodaná módnym domom Missoni

Razba

Razba zlatou fóliou
Kurz Luxor 429N

Dosky

Kartónové dosky s hrúbkou
3 mm potiahnuté perleťovým materiálom Fedrigoni Sirio Pearl Oyster Shell canvas, 125 g/m2

Chrbát knihy

Pravá koža vo farbe primo fiore (sadra) s koženým kapitálikom

 

Látka

Originálna látka aplikovaná na prednú dosku, dodaná módnym domom Missoni

 

Razba

Razba zlatou fóliou Kurz Luxor 429N

 

Dosky

Kartónové dosky s hrúbkou 3 mm potiahnuté perleťovým materiálom Fedrigoni Sirio Pearl Oyster Shell canvas, 125 g/m2

STAŇTE SA VLASTNÍKOM SVETOVO JEDINEČNEJ PUBLIKÁCIE MISSONI

Ručne vyrobené dielo zdobené luxusnými látkami, ktoré dodal módny dom MISSONI, vychádza v limitovanom náklade 899 výtlačkov pre CELÝ SVET.

PRE SLOVENSKO SÚ REZERVOVANÉ VÝTLAČKY 500 – 519

Komplet zahŕňa:

 • exkluzívnu, ručne kompletizovanú knihu (300 x 320 mm, 348 strán) zdobenú luxusnými látkami a pravou kožou na chrbte vo farbe primo fiore (sadra)
 • 260 fotografií a ilustrácií
 • 5 kvartov s aplikáciou látky Missoni
 • vytlačené v Taliansku, 48 strán na papieri Old Mill Premium White, 130 g/m2;
  194 strán na papieri Symbol Tatami White, 170 g/m2;
  116 strán na papieri Symbol Tatami Ivory, 170 g/m2
 • 4 listy sú z PVC vytlačené s efektom chromatického prekrývania
 • náčrt modelu jednostranne vytlačený na papieri GSK Extra White, 110 g/m2 s rozmermi 400 x 570 mm, preložený do formátu 200 x 285 mm, zvinutý a aplikovaný na stranu
 • 20 vložených strán s rozmermi 200 x 260 mm, vytlačených štvorfarebnou tlačou na papieri Arcoprint edizioni, 85 g/m2, zošitých na Singeri čiernou niťou a vložených do jedného kvartu (zošitom japonskou väzbou a orezanom vertikálnym rezom)
 • jazyk: taliansky / anglický

VYBERTE SI SVOJE ČÍSLO KNIHY: 500 – 519

Cena 990 €

Knihu MISSONI začíname expedovať koncom októbra 2019.
Platobné podmienky: úhrada plnej sumy 990 € po objednávke.

LIMITOVANÁ EDÍCIA 899 OČÍSLOVANÝCH VÝTLAČKOV PRE CELÝ SVET

Publikáciu MISSONI si môžete kúpiť len prostredníctvom nášho portálu luxusnakniznica.sk

Úvod Knihy Odporúčame DÓM SV. ALŽBETY MEKY ELÁN Lea Fekete Slovanská epopej Leonardo Modlitebník ZLATÁ RODINNÁ BIBLIA Haiku KYTICE Piačka METROPOLITNÉ KATEDRÁLY KAROL FELIX VEĽKOLEPÝ BOTTICELLI PALLADIO CARAVAGGIO BIBLIA – MAJSTER PAVOL Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík