Veľká kniha rastlín, hornín, minerálov a skamenelín

Kolektív

• Vydavateľstvo: PRÍRODA
  • Jazyk: slovenský
  • Rok a mesiac vydania: 2021/09

40 €49,90 €

Veľká kniha rastlín, hornín, minerálov a skamenelín je unikátne, bohato ilustrované dielo, ktoré v ucelenej forme podáva obraz flóry celej strednej Európy. Aktualizované texty pútavou formou predkladajú informácie o živote, rozmnožovaní, rozširovaní, výskyte rastlín a o ich význame pre človeka, ako aj údaje o ochrane rastlín, prírodných rezerváciách a chránených územiach. V osobitnej časti sa kniha venuje minerálom, horninám a skamenelinám. Hlavnou časťou a ťažiskom celého diela sú informácie o viac ako 1700 druhoch rastlín, ktoré sú vyobrazené na jedinečných veľkých farebných ilustráciách. Ich autorom je známy akademický maliar † Jindřich Krejča. Tomuto vynikajúcemu výtvarníkovi sa s neuveriteľnou presnosťou podarilo zobraziť aj voľnému oku neviditeľné detaily rastlín, a tak harmonicky skĺbiť svet reality s výtvarným umením. Najnovšie vydanie predstavuje obsahovo prepracované, aktualizované a doplnené dielo, na ktorom pracovali desiatky posudzovateľov, recenzentov, pôvodných i nových autorov – odborníkov vo svojej oblasti. Dielo je jediné svojho druhu, aké bolo doteraz na Slovensku publikované, preto je už desaťročia vyhľadávané nielen odborníkmi a študentmi, ale i laickou verejnosťou. Nemalo by chýbať v žiadnej rodinnej knižnici.

Ukážka

NA VYŽIADANIE 2 040 €