The Ultimate Collection: Arabian Leopard

• Rok a mesiac vydania: 2022/02

Doba dodania: Momentálne nedostupné

Dočasne vypredané

Máte záujem o túto knihu?

Neuveriteľná zbierka: Leopard arabský

Výnimočná oslava nádherného tvora: leoparda arabského (panthera pardus nimr). Tento druh leoparda má mierne odlišné črty, ktoré sú výsledkom tisícok rokov evolúcie, vďaka čomu sa dokázal dokonale prispôsobiť životu v púšti a arabských horách. Andrew Spalton, ochranca voľne žijúcich živočíchov, vo svojej eseji mapuje výpravnú cestu tohto divokého tvora z Afriky do Arábie počas pol milióna rokov, pričom sa zameriava najmä na jeho históriu a súčasný kritický stav tohto ohrozeného druhu. Obrázky leoparda arabského ako symbolu sily, slobody a nebojácnosti sa v priebehu niekoľkých storočí objavili v pravekom umení lovcov a zberačov, ale i neskorších mozaikách a maľbách, čo dokazuje jeho postavenie uctievaného a rešpektovaného zvieraťa nielen v Saudskej Arábii, ale i v ďalších krajinách.
Kráľovská komisia mesta AlUla sa zameriava na ochranu voľne žijúcich živočíchov vrátane tohto ohrozeného druhu a vytvorila špeciálny fond na jeho ochranu. Kľúčom tohto úsilia je zvyšovanie povedomia o týchto nádherných šelmách s cieľom podnietiť lokálnu i medzinárodnú podporu na ich ochranu. Z uvedeného dôvodu sú k dispozícii dve vydania knihy – Klasická a Neuveriteľná zbierka, ktorých súčasťou sú unikátne umelecké diela a fotografie, ktoré zachytávajú vytrvalého ducha leoparda arabského.

The Ultimate Collection: Arabian Leopard

A celebration of a magnificent creature: the Arabian leopard (Panthera pardus nimr). This subspecies has distinct features that are the result of thousands of years of evolution, making it perfectly suited to the deserts and mountains of Arabia. An essay by wildlife conservationist Andrew Spalton charts the animal’s epic journey from Africa to Arabia over the course of half a million years, highlighting its history and its current, critically endangered status. Imagery of the Arabian leopard as a symbol of strength, freedom and fearlessness has been found in ancient rock art, mosaics and paintings over the centuries, cementing its position as a revered and respected animal in Saudi Arabia and the world. The Royal Commission for AlUla has been focusing on wildlife conservation to protect this subspecies through the creation of the Arabian Leopard Fund. Key to these efforts is raising awareness about these beautiful cats, to galvanize local and international support for their protection. To this end, two editions of the books are available—a Classic and an Ultimate—featuring original artworks and photographs that capture the enduring spirit of the Arabian leopard.

NA SKLADE 1 200 €
Úvod Knihy Odporúčame DÓM SV. ALŽBETY MEKY ELÁN Lea Fekete Slovanská epopej Leonardo ZLATÁ RODINNÁ BIBLIA Haiku KYTICE Piačka METROPOLITNÉ KATEDRÁLY KAROL FELIX VEĽKOLEPÝ BOTTICELLI PALLADIO CARAVAGGIO BIBLIA – MAJSTER PAVOL Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík