The Little Black Dress: Vintage Treasure

Ludot Didier

• Rok a mesiac vydania: 2001/11

Malé čierne šaty: Vintage poklad

Malé čierne patria k základnej výbave ženského šatníka a svoju popularitu si zachovávajú napriek všetkým aktuálnym trendom, pretože nikdy nevyjdú z módy. Sú nadčasovou klasikou a všetci svetoví návrhári sa predháňajú vo vytváraní rozličných variácií. Didier Ludot je majiteľom najslávnejšieho obchodu s vintage odevami v Paríži, mekke módy. Jeho obchod La Petit Robe Noir sa nachádza na slávnej ulici Palais Royal, len pár krokov od múzea v Louvri. Ludot starostlivo vytvára a udržiava kolekciu čiernych šiat a v jeho zbierke nájdeme kúsky od značiek Chanel, Balmain, Balenciaga, Gaultier a mnohých ďalších. Fotografie zobrazujú malé čierne na archívnych záberoch Romy Schneider, Catherine Deneuve, Jeanne Moreau, Sofie Loren, Edith Piaf, Palomy Picasso, Marylin Monroe a Elizabeth Taylor v tých najkrajších šatách. Ludotova zbierka je fascinujúcou prehliadkou histórie čiernych šiat.

The Little Black Dress : Vintage Treasure

An essential piece of clothing in a woman's closet, the little black dress has maintained its popularity through all trends because it is always the "right" thing to wear. It is a timeless classic and all great designers have created their own variation. Didier Ludot owns the most famous vintage clothing store in Paris, the fashion capital of the world. The store, La Petit Robe Noire, is housed in the prestigious Palais Royal, just steps away from the Louvre. Ludot has meticulously built and maintained a collection of black dresses, which features designs by Chanel, Balmain, Balenciaga, and Gaultier, among others. Photographs of these dresses are juxtaposed with archive photos of Romy Schneider, Catherine Deneuve, Jeanne Moreau, Sofia Loren, Edith Piaf, Paloma Picasso, Marilyn Monroe and Elizabeth Taylor - all in their black dress finest. Ludot's collection is a delightful tour of the black dress from yesterday to today.

Úvod Knihy Odporúčame HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík