The Light of Series Slipcase set of three

Berts Jean-Michel

• Rok a mesiac vydania: 2013/08

Svetlo Londýna: Na úsvite, keď sú majestátne ulice a zastrčené uličky opustené a tiché, Londýn ponúka prehliadku svojich stredovekých, aj moderných architektonických skvostov, ktoré zrazu nadobúdajú celkom nový charakter. Legendárna londýnska hmla sa už dávno vyparila, no stále ju nájdeme pri ranných prechádzkach v niektorom z početných mestských parkov. V uliciach na snímkoch Jean-Michela Bertsa, sa stále ozýva šepot hlasov z minulosti, ktoré zaznamenal renomovaný spisovateľ John Julius Norwich. Podarilo sa im zachytiť jedinečný charakter tohto impozantného mesta v okamihoch, keď na chvíľu stíchne ruch v jeho uliciach.

Svetlo New Yorku: Na úsvite začínajú ulice New Yorku žiť vlastným životom: náhle stíchnu a ponoria sa do záhadnej krásy, keď noc ustupuje svetlu dňa. Slávny a oceňovaný fotograf Jean-Michel Berts zachytáva mesto, ktoré nikdy nespí v momentoch, keď ho ovládne nehybný pokoj. V knihe nájdete najvýznamnejšie pamätihodnosti New Yorku na záberoch, aké ste nikdy predtým nevideli – budovy, mosty, vyľudnené ulice, stromy a prázdne schodiská ponorené do éterického ticha. Tento fotografický skvost je viac než len hymnou New Yorku. Je to pocta najslávnejšiemu mestu na svete zachytenému objektívom virtuóza. Kniha je vhodná ako darček pre milovníkov New Yorku a jej veľkosť vám umožní vychutnať a oceniť krásu a kvalitu fotografií.

Svetlo Paríža: Kráľ František I. raz povedal: „Paríž nie je mesto. Je to celý svet.“ Potom, čo sa davy ľudí utiahnu večer domov a zvuky cestnej premávky na chvíľu ustanú, Paríž začína žiť svojím tajným životom. Fotograf Jean-Michel Berts pracuje v čase medzi súmrakom a úsvitom a podarilo sa mu vytvoriť  snivú sériu čiernobielych fotografií, na ktorých nájdeme intimitu Paríža na brehoch Seiny, či v zákutiach Montmartru. V stopách Baudelaira, Brassaïa, či Huysmansa po parížskych boulevardoch, nadobúdajú opustené ulice Paríža poetický až éterický charakter. Táto kniha fotografií, sprevádzaných poznámkami francúzskeho spisovateľa Pierra Assoulina, je dojemnou poctou mestu svetiel. Každá strana tejto veľkolepej prechádzky Parížom necháva vyniknúť krásu a kvalitu jednotlivých fotografií.

The Light of Series Slipcase set of three

The Light of London: In the twilight of dawn, when the stately avenues and gritty side streets are empty and silent, London’s smorgasbord of architecture both medieval and modern can be seen with new eyes. London’s legendary fogs have long since dissipated, but the city’s expansive parks are still shrouded in morning mist, and the historic streets echo with centuries of history, captured and condensed by renowned author John Julius Norwich. Jean-Michel Berts’s camera and Lord Norwich’s pen expose the unique character of this majestic city when the bustle of the global capital is stilled.

The Light of New York: At dawn, the streets of New York resonate with a life of its own: muted, subdued, and mysterious. Award-winning photographer Jean-Michel Berts captures the city that never sleeps in moments of dream-like serenity. The city's greatest landmarks and views are captured here like never before, as buildings, bridges, completely deserted streets, trees, and empty flights of stairs take on a poetic, ethereal quality. Much more than a hymn, this photographic gem is a moving homage to the world's greatest city, seen as a virtuoso sculptor's masterpiece. Each print is given ample breathing space in a GIFTS-volume whose opulent trim size befits the spectacular quality of the shots.

The Light of Paris: As King Francois I once said, "Paris is not a city, it's a world." Long after the swarming crowd has deserted it, after the hum and buzz of traffic has subsided, Paris still resonates with a discreet life of its own. Working before sunrise and after sundown, photographer Jean-Michel Berts has created these dream-like black-and-white images, including Montmartre and the banks of the Seine. Following the Grands Boulevards and the footprints of Baudelaire, Brassa•, and Huysmans, the deserted streets of Paris take on a poetic, ethereal quality. Featuring beautiful text by the French novelist Pierre Assouline, this book is a moving homage to the city of lights. Each print is given ample breathing space in this volume, whose opulent trim size befits the spectacular quality of the shots.

Úvod Knihy Odporúčame HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík