The Impossible Collection of Warhol

• Rok a mesiac vydania: 2017/09

168 strán
Viac než 100 ilustrácií
Ručne robená limitovaná edícia v luxusnej tvrdej väzbe

Neuveriteľná zbierka Andyho Warhola

Úchvatná zbierka komentárov originálneho pop-artového umelca Andyho Warhola o reklamách a kultúre, v ktorej hlavnú úlohu zohrávajú celebrity, je aktuálna aj niekoľko desaťročí od svojho vzniku. Hoci bol Warhol kontroverznou postavou v osobnej aj profesionálnej rovine, niet pochýb, že ho možno považovať za zakladateľa umeleckého smeru pop-art a jeho diela sa v súčasnosti predávajú za astronomické sumy. V tejto výnimočnej publikácii od Assouline vám Eric Shiner, riaditeľ múzea Andyho Warhola a expert na Warholove diela, predstaví 100 jedinečných kúskov, ktoré predstavujú umelcov vývoj, počnúc Warholovým prienikom do sveta umenia od štyridsiatych do neskorých osemdesiatych rokov. Ide o výnimočnú zbierku vzácnych a cenných artefaktov zozbieraných v múzeách a niekoľkých súkromných zbierkach, lebo ich hodnota ďaleko presahuje možnosti jedného zberateľa. Bežní konzumenti umenia určite poznajú Warholovu maľbu Campbellova polievka a diptych Marilyn, no publikácia Andy Warhol: Neuveriteľná kolekcia Andyho Warhola ide ešte hlbšie a predstavuje čitateľom  niektoré menej známe diela, ktoré však nepostrádajú umeleckú naliehavosť. Medzi ne patria maľby, plagáty, sochy, filmy a fotografie, ktoré Andy Warhol po sebe zanechal.

The Impossible Collection of Warhol

Andy Warhol’s explosive Pop Art and sharp commentary on advertising and celebrity culture are renowned and deeply relevant even decades after their creation. Though Warhol himself could be a polarizing figure both personally and professionally, there is no doubt that he was a pioneer of the Pop movement, and today, as a result, his works regularly fetch astronomical prices. In this evocative addition to Assouline’s Ultimate Collection, Warhol expert and former Andy Warhol Museum director Eric Shiner curates the 100 quintessential, unique works that define the evolution of this illustrious artist, tracing Warhol’s dynamic career from the late forties to the end of the eighties and creating a stunning compendium whose pieces, due to their rarity, value, and prestige as part of a museum or other collection, could simply never all be acquired by a single collector. Casual art lovers know Campbell’s Soup Cans and the Marilyn Diptych, but Andy Warhol: The Impossible Collection goes deeper, revealing and revisiting some less ubiquitous yet equally powerful pieces, spanning paintings, prints, sculpture, films, and photography, from Warhol’s astonishing oeuvre.

NA SKLADE 1 200 €