The Impossible Collection of Champagne

• Rok a mesiac vydania: 2022/10

1 200 €

Neuveriteľná zbierka šampanského

Nič nemá také čaro ako šampanské. Je exemplárnym symbolom rafinovanosti, osláv a nekonečného potešenia. Jedna z najprísnejšie chránených vinárskych ochranných známok je dôkazom francúzskeho umenia žiť a prispieva k celosvetovej sláve a prestíži francúzskej kultúry. Odkedy sa na prelome osemnásteho storočia šampanské prvýkrát objavilo na stole, regionálni vizionárski výrobcovia vína preň dokázali nájsť nové trhy a vypestovali lokálne odrody.

Ako sa z „diablovho vína“ vo fľaši s korkom stal požehnaný nektár bohov? Či už ho vyrábajú nezávislí vinohradníci, ktorí pestujú hrozno na svojich pozemkoch alebo vzniká u legendárnych vinárskych značiek, šampanské slávi medzinárodný úspech a je kategóriou samo osebe. Prekoná aj to najlepšie šumivé víno na svete.

Od výnimočných ročníkov až k najnovším odrodám, túto exkluzívnu zbierku pre vás zostavil najlepší someliér na svete Enrico Bernardo. Ponúka prehliadku šampanského v posledných troch storočiach a dopĺňa ich zážitkami z ochutnávok, dômyselnými tipmi, aj pozoruhodnými anekdotami. Ukáže vám najvzácnejšie fľaše, aké kedy vznikli a ktoré sa prekvapivo ocitli v jednej pivnici. Práve preto vznikol názov tejto knihy. Ručne viazaná publikácia je zabalená v drevenej škatuli a ozdobená ručne vyrábanými štítkami. Nemala by chýbať v knižnici žiadneho milovníka šampanského.

Ku každému nákupu kníh zo zbierky Assouline: Dokonalá zbierka dodávame biele rukavičky a značkovú plátennú tašku.

The Impossible Collection of Champagne

For sheer magic, champagne has no equal. It is the very emblem of sophistication, of celebration, of uninhibited pleasure. One of the most closely protected wine appellations in the world, it enhances French art de vivre and contributes to its global prominence and prestige. Ever since champagne was first dreamed up at the turn of the eighteenth century, the region’s visionary producers have forged ahead to open new markets and develop local terroirs. Just how did the cork-popping “devil’s wine” become the blessed nectar of the gods? Whether it’s crafted by independent vignerons who cultivate grapes on their own lands or produced by legendary houses, champagne remains an international success that shines in a category by itself, beyond every other sparkling wine on Earth. From exceptional vintages to an array of more recent releases, this exclusive selection curated by World’s Best Sommelier Enrico Bernardo spans three centuries and is illustrated by various tasting experiences, insightful tips and singular anecdotes. He highlights the most remarkable bottles ever produced, all united by the impossibility of ever having them together in one cellar at a time, hence this volume’s title. Presented in a wooden box, this edition is bound by hand and luxuriously crafted with hand-tipped labels, making it a must have for all champagne aficionados. Complimentary white gloves and signature canvas tote bag are included with each purchase from Assouline´s Ultimate Collection.

NA SKLADE 1 200 €