The Impossible Collection of Art

Giraud, Philippe Ségalot Franck

• Rok a mesiac vydania: 2008/04

Neuveriteľná zbierka umenia

V publikácii Neuveriteľná zbierka umenia vám kurátori Ségalot a Giraud predstavia úchvatnú kolekciu súčasného umenia – peniaze totiž nehrajú úlohu a možné je doslova všetko. Niektoré diela pochádzajú z utajovaných súkromných zbierok, k iným bolo takmer nemožné dostať sa. Jednotlivé kúsky však reprezentujú unikátny pohľad na súčasné umenie. Zachytávajú esenciu umeleckého sveta, ktorá reprezentuje vzácny, zbožňovaný a miestami revolučný umelecký prúd. Túto limitovanú kolekciu vám predstavujeme v plátennej väzbe vyrobenej tradičnou anglaise technikou, s kvalitným papierom a ručne maľovanými detailmi. Každá stránka je umelecký kúsok sám osebe. Prvýkrát vyšla v roku 2008 a dodnes patrí k zriedkavým dielam muzeálnej kvality a nájdete v nej raritné obrazy z mnohých súkromných kolekcií, medzi inými aj nasledujúce: autoportrét Yo, Pablo Picasso (1901); Most nad Roche-Guyon, Braque(1909);  Disque Simultané, Robert Delaunay (1913); Záhada a melanchólia ulice, Giorgio De Chirico (1914); Autoportrét v kockovanej košeli, Egon Schiele (1917); Love Parade, Francis Picabia (1917); Stojaci mobil, Alexander Calder  (1934); La Belle Équipe, Fernand Leger (1944 – 45); No. 2, Mark Rothko (1951); Modrá izba, Cy Twombly (1957); Achrome, Piero Manzoni (1958); Diptych Eddie, Roy Lichtenstein (1962); Osem Elvisov, Andy Warhol (1963); Moje meno, akoby bolo napísané na povrchu mesiaca, Bruce Nauman (1968); Zajac, Jeff Koons (1986); Der Diagnostische Blick IV, Luc Tuymans; Hiropon, Takashi Murakami (1997) či Untitled, Rudolf Stingel (2000).

The Impossible Collection of Art

In The Impossible Collection of Art, Ségalot and Giraud curate the ideal contemporary collection- a collection in which money is no object and anything is possible. Whether "impossible" to obtain or available at the tip of a paddle, these works are remarkable on their own, but as a collection they form a unique perspective on contemporary art. Capturing the essence of today´s art world that is at once rarefied, deified, and revolutionary, this limited edition volume presented in a linen box was assembled using the traditional anglaise technique and color-tipped by hand on art-quality paper. Each page bears the unique imprint of the artisan. First published in 2008, this volume offers more than just a printed museum with artworks very rarely displayed and owned by private collectors: Pablo Picasso´s Yo, Picasso (Self-Portait), 1901; Georges Braque´s Le Pont de la Roche-Guyon (The Bridge at Roche-Guyon), 1909; Robert Delaunay´s Disque Simultané (Premier), 1913; Giorgio De Chirico´s Mystery and Melancholy of a Street, 1914; Egon Schiele´s Selbstbildnis mit kariertem Hemd (Self-portrait with Checkered Shirt), 1917; Francis Picabia´s Parade Amoureuse (Love Parade), 1917; Alexander Calder´s Satnding Mobile, 1934; Fernand Leger´s La Belle Équipe (The Beautiful Team), 1944-45; Mark Rothko´s No. 2/No. 7/No. 20, 1951; Cy Twombly´s The Blue Room, 1957; Piero Manzoni´s Achrome, 1958; Roy Litchenstein´s Eddie Diptych, 1962; Andy Warhol´s Eight Elvis, 1963; Bruce Nauman´s My Name As Though It Were Written on the Surface of the Moon, 1968; Jeff Koons´s Rabbit, 1986; Luc Tuymans´s Der Diagnostische Blick IV (Diagnostic View IV), Takashi Murakami´s Hiropon, 1997; Rudolf Stingel´s Untitled, 2000.

NA VYŽIADANIE 800 €
Úvod Knihy Odporúčame VEĽKÝ ATLAS SVETA VELIKÁN MICHELANGELO PALLADIO CARAVAGGIO POÉZIA V KROJOCH VŠESTRANNÝ RAFFAEL BIBLIA – MAJSTER PAVOL Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík