The Impossible Collection of American Wine

Bernardo Enrico

• Rok a mesiac vydania: 2019/12

Neuveriteľná zbierka amerického vína

Ďalší zväzok kolekcie Assouline Neuveriteľná zbierka vína: 100 najvýnimočnejších ročníkov dvadsiateho storočia vás zavedie do vínnej pivnice s najvýznamnejšími ročníkmi amerického vína. Publikácia Neuveriteľná zbierka vína: 100 výnimočných a zberateľských ročníkov amerického vína vás prevedie svetom jedinečných značiek a ročníkov amerického vína dvadsiateho a dvadsiateho prvého storočia, ktoré vyrábajú najkvalitnejšie americké vinice. Pripijete si legendárnym vínom Beaulieu Vineyard Georges de Latour z roku 1964 či pozoruhodným Ultramarine Blanc de Blancs z roku 2010, no okrem nich v tejto knihe nájdete aj rozmanitosť a krásu ďalších značiek vína, ktoré ponúka americký trh. Autor Enrico Bernardo, ktorý bol v roku 2004 vyhlásený za najlepšieho svetového someliéra, vás prevedie svetom nekonečných prekvapení, ktoré víno ponúka, ale radosťou a spomienkami, ktoré dokážu oceniť všetci milovníci kvalitného vína. V knihe nájdete aj víno z legendárnej vinice Napa či Walle Walle Valley, ale aj ďalšie, pri ktorých je treba zohľadniť vzácnosť, lokalitu, chuť a mystický šarm. Bernardo vám predstaví najexkluzívnejšie ročníky a prevedie vás cestou jedinečnej histórie amerického vína od počiatkov, keď do Ameriky zavítali prví prisťahovalci, prerozpráva vám príbeh jablka sváru a spolu navštívite aj legendárne údolie Napa. Publikácia zahŕňa roky 1955 až 2016 a nájdete v nej množstvo cenných informácií, o akých môže každý milovník vína len snívať.

V tejto veľkej, ručne viazanej luxusnej knihe nájdete i množstvo pôvodných etikiet a ďalších charakteristických prvkov. Je to darček pre každého znalca amerického vína.

The Impossible Collection of American Wine

In the same series as Assouline’s original The Impossible Collection of Wine: The 100 Most Exceptional Vintages of the Twentieth Century the latest addition to the Ultimate Collection envisions a cellar brimming with the most remarkable American wines. The Impossible Collection of Wine: The 100 Most Exceptional and Collectible American Wines highlights wines from the twentieth and twenty-first centuries produced by the finest vineyards. Celebrating vintages from the legendary 1964 Beaulieu Vineyard Georges de Latour to the more recent yet striking 2010 Ultramarine Blanc de Blancs, this collection reflects all the diversity and beauty that American wine has to offer. Author Enrico Bernardo, Best Sommelier of the World 2004, explores the world of endless surprises that wine has to offer, as well as the joy and memories that it can bring to all those who appreciate it. Including wines from Napa to Walla Walla Valley, the selection takes into account rarity, terroir, taste, and historical mystique. Bernardo celebrates the most exquisite vintages, inviting the reader on a journey through the unique history of American wine, from its beginnings with the Founding Fathers to the momentous Judgment of Paris and the distinct Napa Valley culture of today. Bringing readers on a journey from 1955 to 2016, Bernardo curates a list any connoisseur could only dream of.

This hand-bound, oversized luxury edition, featuring hand-tipped and authentic wine labels and presented in a traditional wooden wine box is a must-have for the collection of any lover of American wines.

Úvod Knihy Odporúčame POSLEDNÝ BOHÉM GLÓBUS & ATLAS Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík