Santiago Calatrava

Carrillo de Albornoz Fisac Cristina

  • Vydavateľstvo: Assouline
  • Jazyk: anglicky
  • Väzba: Knihy viazané
  • Počet strán: 216
  • Rok a mesiac vydania: 2013/12
  • EAN: 9781614281443
  • Formát: 474×395×69 mm, 9072g

Objednajte si hneď teraz

800 €

Doba dodania: Skladom

ks


O knihe

Santiago Calatrava

Jeden z najžiadanejších architektov na svete, Španiel Santiago Calatrava, stojí za mnohými architektonickými skvostmi roztrúsenými po celom svete. Inšpiráciu nachádza v ľudskom tele a vo svete prírody a vo svojej tvorbe sa snaží napodobniť tvar a pohyb organických tvorov, napríklad let alebo duchovný rast. Táto úchvatná publikácia nie je len prehliadkou umelcových majstrovských diel z oblasti architektúry a inžinierstva, kresby a sochárstva, no po prvýkrát odhaľuje jeho humanistického ducha a eklektickú intelektuálnu zvedavosť a pomáha nám nahliadnuť do sveta, v ktorom sa formovali jeho idey a nápady, a v ktorom čerpal inšpiráciu. Od opernej sály  jeho rodnej Valencii v Španielsku, k Olympijskému športovému komplexu v Aténach či slávneho mrakodrapu Turning Torso vo Švédsku, odkaz Santiaga Calatravu vo svete súčasnej architektúry je nespochybniteľný. Súčasťou tejto knihy je aj katalóg všetkých architektonických výtvorov tohto pozoruhodného umelca.

Santiago Calatrava

One of the world’s most sought-after architects, Spanish-born Santiago Calatrava is the mastermind behind some of the most magnificent structures around the globe. Inspired by the human body and natural world, his works mimic the shapes and motions of organic entities, at times suggesting flight or spiritual uplift. This exquisite volume not only presents the architect’s most breathtaking masterpieces in architecture and engineering, drawing, and sculpture, but for the first time reveals his humanist spirit and eclectic intellectual curiosity, and allows us to discover his references, influences, and inspirations. From an opera house in his hometown of Valencia, Spain, to the Olympic Sports Complex in Athens, or the famous Turning Torso skyscraper in Sweden, Calatrava’s legacy as one of the foremost figures in contemporary architecture is undeniable. This book includes a catalogue raisonne of all the architectural creations of Santiago Calatrava.


Budú Vás zaujímať aj tieto knihy:

90 €
Úvod Knihy Odporúčame GLÓBUS & ATLAS MISSONI Leonardo 500 Luxusná edícia HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík
×
ZÍSKAJTE ZĽAVU
na prvý nákup
10%

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTRA
Z LUXUSNEJ KNIŽNICE A MY VÁS
ODMENÍME

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●