Rozprávky starých Slovákov (Limitovaná edícia )

Reuss Samuel

• Vydavateľstvo: Tatran
  • Jazyk: slovenský
  • Rok a mesiac vydania: 2019/10
  • EAN: 9788022209847

Samuel Reuss je otcom slovenskej rozprávky. Už pred Dobšinským začal zapisovať na svojej fare v Revúcej prvé slovenské rozprávky. Zaplnil tri zošity, pridal komentáre a zbierku nazval Codex revúcky A, B, C. Výnimočnosť Samuela Reussa spočíva v tom, že svoj záujem o slovenskú rozprávku preniesol aj na štúrovskú generáciu. V roku 1847 rokoval v Tatríne o vydaní svojich zápisov, nakoniec však nevyšli. Až po 170 rokoch pristúpilo vydavateľstvo Tatran k vydaniu kompletných Reussových rozprávok aj s jeho zaujímavými dobovými komentármi. Prvé vydanie Reussových rozprávok pokladáme za významný edičný čin, preto sme sa rozhodli vydať aj limitovanú luxusnú edíciu. Pôjde o výtlačky signované ilustrátorom Dávidom Ursinym v počte 300 kusov. Každá kniha bude viazaná v koži so zlatou razbou a uložená v kazete. Text sme pripravili v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied.

Číslovaná limitovaná edícia

Táto kniha je limitovanou číslovanou edíciou. To znamená, že každý výtlačok je jedinečný s vlastným číslom. Aj preto Vás budeme po Vašej objednávke kontaktovať s ponukou voľných čísiel. Alebo nám môžete Váš záujem o konkrétne číslo oznámiť už krátko po objednávke emailom. V prípade, ak nebude objednávateľ zastihnuteľný, alebo nebudete mať záujem o konkrétneho číslo výtlačku, zvolíme prvý voľný výtlačok.

V súčasnosti máme pre Vás na výber číslovaná vydania: 11 až 50

LIMITOVANÁ EDÍCIA 990 €
LIMITOVANÁ EDÍCIA 200 €
Úvod Knihy Odporúčame GLÓBUS & ATLAS MISSONI Leonardo 500 Luxusná edícia HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík