Dolce Domenico

• Rok a mesiac vydania: 2019/04

Queens: Alta Moda di Dolce & Gabbana

Domenico Dolce začal pred dvomi rokmi fotografovať najkrajšie ženy pre svoju kolekciu Alta Moda. Výsledkom jeho práce je kniha, ktorá predstavuje úžasnú galériu výnimočných a ikonických fotografií. On sám bol fotografom, ale preslávil sa najmä ako návrhár a krajčír. Spolu s priateľmi, ktorí preňho šili a pripravovali odevy, doplnky a šperky pre jednotlivé modely, dokázali každú ženu premeniť na novodobú kráľovnú. Jedinenčné kreácie v kolekciách Alta Moda a Alta Gioielleria z dielne Dolce&Gabbana boli síce určené prominentným klientkam, no fotografie Domenica Dolceho nasadili jeho modelom skutočnú korunu. Jeho modely, nafotené v luxusných a opulentných barokových interiéroch nie sú len poctou ženskej krásy a charizmy, ale aj oživením predstavy rafinovaného a nadčasového luxusu. Štyridsať obrazov slávnych majstrov – od Bronzina po Vigée Le Bruna, od Tiziana po Mengsa, ktoré zobrazujú najzaujímavejšie princezné, cisárovné a šľachtičné posledných piatich storočí, vytvára pocit, že ste práve vkročili do nádhernej galérie, v ktorej žije súčasne minulosť. prítomnosť a nadchádzajúca budúcnosť. Každá kráľovná vám porozpráva svoj vlastný príbeh a spolu s nimi sa ponoríte do jedinečného a nezabudnuteľného sna.

Queens: Alta Moda di Dolce & Gabbana

Domenico Dolce began photographing the most beautiful women of his Alta Moda two years ago. The result is a book that is a veritable gallery of extraordinarily iconic images. It was the photographer himself - designer, tailor, and friend to the subjects - who chose and prepared the clothes, accessories and jewellery for each of the ladies, transforming them into contemporary queens. And if the unique creations of Dolce&Gabbana Alta Moda and Alta Gioielleria have dressed and adorned the magnificent clients, Domenico Dolce’s photographs have crowned them sovereign. Set in sumptuous and opulently Baroque interiors, his compositions are not only a tribute to feminine beauty and charisma, but a revitalisation of the image of a sophisticated and timeless luxury. Forty paintings by famous masters - from Bronzino to Vigée Le Brun, from Tiziano to Mengs - depicting the most fascinating princesses, empresses and noblewomen of the last five centuries heighten the impression of being immersed in a magnificent picture gallery, where the past lives on in the present and heralds the future. Each queen tells her own story, which together constitutes a unique and unforgettable dream.

Úvod Knihy Odporúčame GLÓBUS & ATLAS MISSONI Leonardo 500 Luxusná edícia HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík