Place Vendome

Gregory Alexis

  • Vydavateľstvo: Assouline
  • Jazyk: anglicky
  • Väzba: Knihy viazané
  • Počet strán: 240
  • Rok a mesiac vydania: 2015/05
  • EAN: 9781614282761
  • Formát: 306×238×34 mm, 2268g

Objednajte si hneď teraz

85 €

Doba dodania: Skladom

ks


O knihe

Place Vendôme

Vždy, keď sa slávni a bohatí ľudia vyberú na výlet do Paríža, namieria do jeho nádherného centra Place Vendôme, ktoré ako poctu panovníkovi navrhol Jules Hardouin-Mansart, dvorný architekt kráľa Ľudovíta XIV. V tejto okúzľujúcej knihe vás Alexis Gregory prevedie po pestrom a rozmanitom námestí Place Vendôme a nakuknete do jeho histórie: počnúc riskantnými obchodmi pri zrode jeho existencie až po život v dvadsiatom storočí, kedy sa stalo parížskym centrom módy, šperkov, financií a umenia. Je to ihrisko medzinárodnej spoločnosti, ktorá sa schádza v hoteli Ritz, jednom z najelegantnejších a najrenomovanejších hotelov na svete, ktorý nedávno podstúpil rekonštrukciu podľa návrhov Thierryho Desponta. Na zozname ľudí, ktorí zanechali svoje stopy na Place Vendôme, sa nachádza Coco Chanel či Elsa Schiaparelli alebo finančník J.P. Morgan a John Law, ale aj mnoho ďalších osobností z oblasti umenia a európskej šľachty – vojvoda a vojvodkyňa z Windsoru, Vanderbiltovci, Rothschildovci, ruskí vojvodovia, indickí maharadžovia, ale aj celebrity ako napríklad Lillie Langtry či Ernest Hemingway. Títo všeti prepožičali Place Vendôme nezameniteľnú auru. Túto luxusnú a výpravnú knihu ocenia všetci znalci životného štýlu, frankofili a milovníci módy.

Place Vendome

Whenever the rich and famous are in Paris, they head for the city’s most beautiful square, the Place Vendome, originally conceived by Jules Hardouin-Mansart, First Architect to the Sun King Louis XIV, as a tribute to the monarch. In this delightful volume, Alexis Gregory traces the wonderfully rich and varied tapestry of the Place Vendome, from the square’s beginnings as a high-risk property speculation, to its life in the twentieth century as Paris’s center of fashion, jewelry, high finance, and art, a playground for international society that converges at the Ritz, one of the most elegant and renowned hotels in the world, recently redesigned by Thierry Despont. The cast of extraordinary personalities who have left their mark on the square covers the spectrum from designers Coco Chanel and Elsa Schiaparelli to financiers J. P. Morgan and John Law, and every prominent name in art and high society—the Duke and Duchess of Windsor, the Vanderbilts, the Rothschilds, plus Russian grand dukes, Indian maharajas, and celebrities from Lillie Langtry to Ernest Hemingway, lending the Place Vendome an ineffable aura. This luxuriously illustrated and evocatively written book will be cherished by sybarites, francophiles, and fashionistas of every persuasion.


Budú Vás zaujímať aj tieto knihy:

55 €
95 €
Úvod Knihy Odporúčame POSLEDNÝ BOHÉM GLÓBUS & ATLAS Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík