Milano, la Pinacoteca di Brera

• Jazyk: taliansky

300 €450 €

Pinacoteca di Brera v Miláne

Pinacoteca di Brera v Miláne vznikla v období osvietenstva ako svedectvo o pokroku ľudského ducha a dodnes ostáva živým a dynamickým prvkom civilizácie. V jej sieňach nájdete príbehy spojené s geografiou a históriou talianskej i medzinárodnej kultúry a spoznáte majstrovské diela umelcov počnúc 13., končiac 20. storočím. Táto publikácie je výsledkom štúdií malieb a vzácnych zbierok a zahŕňa reprodukcie aj novinky zo sveta reštaurovania. Nahliadnete do tajomstiev a pôvodu jednotlivých umeleckých diel i cesty, ktorú museli prejsť, kým sa dostali do Milána. Pri každom obraze nájdete informácie o jeho špecifikácii, ako aj ďalšie pripomienky a komentáre. Veľká obrazová príloha vám zároveň umožňuje porovnávanie a vyzýva čitateľov k ďalším objavom.

Milano, la Pinacoteca di Brera

Il volume propone un percorso privilegiato attraverso la geografia e la storia della cultura figurativa italiana e internazionale, con opere che spaziano in un arco cronologico esteso dal Duecento al Novecento. La Pinacoteca, nata in seno alla cultura illuministica quale testimonianza del progresso dello spirito umano, rimane ad oggi un dinamico e vivacissimo strumento di civiltà. L’opera presenta gli esiti degli studi più
aggiornati su pitture e collezioni; include immagini e notizie alla luce dei recenti restauri; ricostruisce committenze e provenienze dei dipinti e le modalità con cui sono pervenuti, ne precisa i dati tecnici, oltre a introdurre commenti e approfondimenti. Inoltre, il ricco apparato illustrativo induce a continui confronti e prelude a nuove esplorazioni.

LIMITOVANÁ EDÍCIA 1 500 €