La Legende de Monte-Carlo

• Rok a mesiac vydania: 2014/12

Doba dodania: Nie je skladom

Dočasne vypredané

Máte záujem o túto knihu?

Duch Monte Carla

Monte Carlo, symbol luxusu a staromódneho pôvabu, je doslova raj na zemi – starostlivo pestovaný a architektonicky veľkolepý. Dnes patrí medzi najdrahšie miesta na tejto planéte, čo je pozoruhodné vzhľadom na fakt, že toto mesto bolo kedysi veľmi chudobné, prakticky neobývateľné a s neexistujúcou infraštruktúrou, a ktoré malo pred sebou biednu budúcnosť. Mesto založili Feničania, pričom prekvitať začalo až v časoch Belle Époque a odvtedy naberá na sile ako jedno z najdôležitejších finančných centier na svete. Publikácia Duch Monte Carla zachytáva viac než sedemstoročnú históriu rodu Grimaldiovcov, vytvorenie prestížnej Société des Bains de Mer, život umelcov a vplyvných osobností, vďaka ktorým sa toto mesto znovu dostalo na mapu sveta, ale aj príbeh Grace Kelly, ktorá pritiahla pozornosť médií. V tejto knihe tiež nájdete fotografie umeleckých miest a štvrtí, legendárny pretek Grand Prix, ale aj fotky zachytávajúce nedávnu kontroverznú metamorfózu panorámy mesta. Kniha je doplnená rozhovormi s Monačanmi, dlhoročnými obyvateľmi, ale aj častými návštevníkmi mesta a nájdete v nej aj sprievodcu najlepších hotelov, reštaurácií, barov a klubov, nákupných centier, turistických atrakcií a ďalších aktivít, ktoré sú pre Monte Carlo typické.

La Légende de Monte-Carlo

Incarnation d’un luxe certain et d’un glamour légerement suranné, Monte-Carlo est un véritable Éden, parfaitement manucuré et architecturalement grandiose. C’est aujourd’hui le secteur
immobilier le plus onéreux de la planette – ce qui est un véritable miracle car ce fut longtemps une région pauvre, pratiquement inhabitable, plutôt inaccessible et faisant face a un avenir bien
sombre… Depuis ses origines phocéennes jusqu’a sa toute nouvelle puissance en tant que centre financier international, Monte-Carlo se dévoile dans ce merveilleux ouvrage qui revient sur la dynastie
Grimaldi (vieille de sept cents ans), la création de la puissante Société des bains de mer, les artistes et personnalités qui firent découvrir la Principauté au plus grand nombre, Grace Kelly (l’enfant chérie d’Hollywood qui sut y attirer les flashs des journalistes), la vibrante scene artistique et culturelle, la course du Grand Prix, sans omettre la toute récente métamorphose tres controversée de son paysage urbain. Agrémenté d’interviews de Monégasques et de résidents de longue date, La Légende de Monte-Carlo propose également un guide des meilleurs hôtels, restaurants, bars et magasins, comme des activités et autres attractions spécifiques au lieu et ses environs.

Úvod Knihy Odporúčame HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík