I Dipinti della National Gallery of Art di Washington

• Jazyk: taliansky

300 €450 €

Maľby Národnej galérie umenia vo Washingtone

Národná galéria umenia vznikla až v roku 1941, no zakrátko sa stala jedným z najvýznamnejších múzeí na svete z hľadiska výberu a kvality umeleckých diel. Giotto, Duccio, Beato Angelico, Botticelli, Tiziano, Tintoretto, Raffaello, Leonardo; El Greco, Velázquez, Goya; van Eyck, Memling, Rubens, van Dyck, Rembrandt, Vermeer; Poussin, Watteau a Fragonard – to je len zopár slávnych umelcov, ktorých obrazy tu našli svoj domov. Múzeum zároveň ponúka jedinečný pohľad do zákutí amerického výtvarného umenia 18. a 19. storočia, ale aj do súčasného umenia, ktoré reprezentujú Picasso, Matisse, Mondrian, Modigliani, Warhol, Pollock, Léger, Klimt či Kandinskij, no nájdete tu aj množstvo ďalších obrazov, ktoré predstavujú moderné umelecké trendy zo všetkých kútov sveta.

I Dipinti della National Gallery of Art di Washington

L’opera è un’entusiasmante percorso all’interno di uno dei primi musei al mondo per scelta ed eccelsa qualità dei dipinti. Giotto, Duccio, Beato Angelico, Botticelli, Tiziano, Tintoretto, Raffaello e Leonardo; El Greco, Velázquez e Goya; van Eyck, Memling, Rubens, van Dyck, Rembrandt e Vermeer; Poussin, Watteau e Fragonard sono solo alcuni dei grandi nomi presenti con opere di qualità eccezionale. Inoltre, il museo assume una specifica importanza nei riguardi della pittura americana del Sette e Ottocento e soprattutto dell’arte contemporanea, presente con opere fondamentali di Picasso, Matisse, Mondrian, Modigliani, Warhol, Pollock, Léger, Braque, Klimt, Kandinskij e dei rappresentanti di tutte le più moderne tendenze artistiche internazionali.

Úvod Knihy Odporúčame GLÓBUS & ATLAS MISSONI Leonardo 500 Luxusná edícia HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík