I Dipinti della National Gallery di Londra

• EAN: 0619531

300 €450 €

Maľby Národnej galérie v Londýne

Siene Národnej galérie v Londýne ponúkajú návštevníkom prehliadku tých najvýznamnejších európskych umeleckých diel. Čo sa týka rozmanitosti a veľkosti jednotlivých umeleckých zbierok, táto galéria patrí medzi popredné múzeá na svete. Nájdete tu maľby flámskych, florentských a sienských maliarov, ale aj ďalšie majstrovské diela z obdobia talianskej renesancie od Masaccia, Botticelliho, Raffaella, Giovanniho Belliniho, Tiziana, Tintoretta,  či Veroneseho. V tejto publikácii však nájdete aj ďalšie reprodukcie obrazov talianskeho umenia zo 17. storočia, ktoré sú charakteristické výrazným náboženským podtónom – oslnivé maľby Tiepola či podmanivé krajinky Guardiho a Canaletta, ale aj diela francúzskych umelcov ako Poussin či Lorrain, veľkolepú zbierku obrazov Holbeina mladšieho, najväčšiu zbierku Velázquezových obrazov mimo Španielska a maľby z 18. storočia, z ktorých vynikajú predovšetkým maľby z Anglicka a francúzskeho impresionizmu.

I Dipinti della National Gallery di Londra

L’opera è un sorprendente viaggio alla scoperta dei tesori di una delle più importanti collezioni di pittura al mondo, forse la prima per varietà e completezza, essendovi rappresentate tutte le più celebri scuole europee. Primitivi fiamminghi, fondi oro fiorentini e senesi, capolavori del Rinascimento italiano da Masaccio a Botticelli e Raffaello, da Giovanni Bellini a Tiziano, Tintoretto e Veronese, il pieno Seicento italiano nelle sue varie espressioni regionali, lo smagliante colore del Tiepolo e le accattivanti vedute di Guardi e Canaletto, i grandi di Francia da Poussin al Lorenese, una spettacolare serie di Holbein il Giovane, la più grande raccolta di Velázquez al di fuori della Spagna, sono i fulcri attorno ai quali ruota tutto il mondo della pittura europea dal medioevo all’Ottocento che è rappresentato da capolavori assoluti della scuola inglese e dell’Impressionismo francese.

LIMITOVANÁ EDÍCIA 1 500 €
Úvod Knihy Odporúčame DÓM SV. ALŽBETY MEKY ELÁN Lea Fekete Slovanská epopej Leonardo ZLATÁ RODINNÁ BIBLIA Haiku KYTICE Piačka METROPOLITNÉ KATEDRÁLY KAROL FELIX VEĽKOLEPÝ BOTTICELLI PALLADIO CARAVAGGIO BIBLIA – MAJSTER PAVOL Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík