House of Worship

Browning Dominique

• Rok a mesiac vydania: 2006/10

Posvätné domy

Posvätné miesta na americkej pôde akými sú kostoly, synagógy, chrámy, mešity a modlitebne, sú také rozmanité ako ľudia, ktorí sa v nich združujú. V tejto publikácii nájdete vyjadrenia architektov, projektantov, duchovných a predstaviteľov rozličných náboženských kongregácií, ktorí ich skúmajú a využívajú ako križovatky viery, dizajnu a náboženských komunít. Navštívime niekoľko svätostánkov v Amerike -  modlitebňu Quakerov postavenú v roku 1694, zavítame aj do baptistického kostola, ktorý postavili otroci a nazrieme  aj do synagógy dokončenej na konci dvadsiateho storočia. Na fotografiách nájdete nasledujúce svätyne: Gethsemanskú katedrálu vo Fargu v Severnej Dakote, synagógu Touro v Newporte na Rhode Island, Chuang Yen v okrese Putnam v New Yorku, prvý baptistický kostol v Savannah v štáte Georgia, St Paul´s, St. Croix VI. Kaplnku vo Windsore na Floride, Marjorie Powell Allen v Missouri, Saint Lawrence Catholic Campus Center v meste Lawrence v Kansase, San Juan Bautista v Miami na Floride, Christ Church v Cranbrooku v Michigane, Central Synagogue v New Yorku,  kaplnky v Newporte na Rhode Island,  kostol v Saratoga Springs v New Yorku, Cooperstown v New Yorku, kaplnku Temple Israel v Miami na Floride, modlitebňu Friends Meeting v meste Flushing v štáte New York; Congregation B´nai Yisrael v Armonku v štáte New York, Prvý presbytariánsky kostol v Greenwichi  v Connecticute, First Church of Christ, Scientist v Berkeley v Kalifornii, Civic Center Synagogue v New Yorku, St. Andrew s Dune Church v Southamptone v štáte New York, Kaplnku sv- Ignácia v Seattle vo Washingtone,  či kostol Svätého Patricka v Oklahome.

House of Worship

The sacred buildings of America churches, synagogues, temples, mosques, meetinghouses are as diverse as the people they serve. In this book, we hear from architects, designers, clergy, and congregations as we explore and reflect on the intersection of faith, design, and community. We visit a variety of houses of worship across the nation, from a Quaker meetinghouse built in 1694 to a Baptist church constructed by slaves and a synagogue completed at the end of the twentieth century. Featured sites include: Gethsemane Cathedral, Fargo, ND; Touro Synagogue, Newport, RI; Chuang Yen, Putnam Co., NY; First Baptist, Savannah, GA; St. Paul s, St. Croix, VI; Chapel, Windsor, FL; Marjorie Powell Allen, MO; Saint Lawrence Catholic Campus Center, Lawrence, KA; San Juan Bautista, Miami, FL; Christ Church, Cranbrook, MI; Central Synagogue, New York, NY; Summer and personal chapels: Newport, RI; Saratoga Springs, NY; Cooperstown, NY; Temple Israel Chapel, Miami, FL; Friends Meeting, Flushing, NY; Congregation B nai Yisrael, Armonk, NY; First Presbyterian, Greenwich, CT; First Church of Christ, Scientist, Berkeley, CA; Civic Center Synagogue, New York, NY; St. Andrew s Dune Church, Southampton, NY; Chapel of St. Ignatius, Seattle, WA; St. Patrick, Oklahoma City, OK.

Úvod Knihy Odporúčame HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík