Frida Kahlo: Fashion as the Art of Being

Martinez Vidal Susana

• Rok a mesiac vydania: 2016/03

Frida Kahlo nebola len ikonou umenia, no zároveň symbolizovala spojenie odvážnej krásy a avantgardnej módy. Jej nadčasový zmysel pre štýl neprestáva inšpirovať a ovplyvňovať svet módy, médií a súčasného umenia. Móda je optický efekt, ktorému Frida dodala osobitý umelecký výraz. Vedela, že život je jedno veľké divadlo a móda predstavuje jeho neoddeliteľnú súčasť. Chápala dôležitosť imidžu a osobného postoja bez ohľadu na identitu človeka. Plátno sa stalo jej zrkadlom, bola výtvarníčkou, modelkou i samotným výtvorom – autorka, subjekt, médium a objekt. Frida bola skrátka svojím najlepším umeleckým dielom.

Frida Kahlo: Fashion as the Art of Being
Frida Kahlo was not only an iconic artist, she was also a bold beauty and an avant-garde fashionista whose timeless sense of style continues to inspire and influence the worlds of fashion, media, and art today. Fashion is an optical effect that Frida employed with shrewd artistic intention. Frida knew that life is theater, and fashion was her costume. Frida understood the importance of image and attitude, no matter who you are. The canvas was Frida’s mirror, and she was the painter, the model, and the painting—author, subject, medium, and object. Frida was her own best work of art.

Novinky z Luxusnej knižnice

Úvod Knihy Odporúčame Michelangelo OTTO Luxusná knižnica Prihlásenie Košík