Creative Couples: Collaborations that Changed History

• Rok a mesiac vydania: 2019/10

Doba dodania: Momentálne nedostupné

Dočasne vypredané

Máte záujem o túto knihu?

Kreatívne dvojice: Spolupráca, ktorá zmenila dejiny

Podobne ako pri bestsellerovom titule Vizionárske ženy, ktorý vyšiel v edícii Assouline v roku 2015, aj teraz sa Angella Nazarian vracia do histórie a mapuje životy inšpiratívnych priekopníckych dvojíc. V každom z pätnástich príbehov ľudí, ktorí sa vzájomne motivovali, pracovali a spoločne menili chod dejín, sa Nazarian zamýšľa nad rozličnými formami spolupráce – niektoré dvojice totiž žili na odlišných kontinentoch, iné zase spolupracovali v úzkom umeleckom kruhu. Nájdete tu príbehy slávnych dvojíc akými boli parížsky pár Serge Gainsbourg a Jane Birkin či mysteriózny Rei Kawakubo a Adrian Joffe. Publikácia Kreatívne dvojice je pozoruhodnou cestou do intímneho života a vzťahov legendárnych maliarov, filmárov, filozofov a dokonca aj kráľovnej. V každom príbehu autorka venuje rovnocenný čas životu každého z dvojice, premieta čitateľom, ako sa vzájomne ovplyvňovali a zároveň ukazuje ich spoločné silné stránky. Kniha je výpravou k historickým míľnikom a kultúrnym zmenám, ktoré sa odohrávali vo Francúzsku, Čile či v Japonsku, no nestráca zo zreteľa dôležitosť spolupráce a spôsob, ako sa talent dvoch ľudí ovplyvňuje natoľko, že spolu dokážu vytvoriť neuveriteľné veci. Nazarian rozpráva príbehy pätnástich dvojíc s úžasným zmyslom pre detail a ukazuje, ako svojský a svojrázny životný štýl rôznych ľudí, či už ide o Lou Reeda alebo princa Phillipa, vytvára nenapodobiteľné vzájomné puto dvoch ľudí.

Creative Couples: Collaborations that Changed History

In the same series as her bestselling title Visionary Women, published by Assouline in 2015, author Angella Nazarian continues to chart the lives of inspiring and groundbreaking personalities, this time with a focus on couples. Doing a deep-dive into the stories of fifteen couples who motivate one another, work together, and change lives as a team, Nazarian explores the various forms a couple can take, and how differently they can operate, from living on separate continents to being artistic collaborators. Ranging from the iconic Parisian couple that is Serge Gainsbourg and Jane Birkin, to the mysterious Rei Kawakubo and Adrian Joffe, Creative Couples is an insightful journey into the most intimate moments in the relationships of legendary painters, filmmakers, philosophers, and even the Queen. Each text takes into account the history of both halves of the pair, how they impact each other’s work, and what makes them stronger together. As the book traverses historical milestones and cultural change, be it in France, Chile, or Japan, it consistently returns to the importance of strong duos and how two people and their individual talents merging can be incredibly powerful. Nazarian tells fifteen timeless tales with impeccable attention to detail, and manages to weave singular lifestyles, from that of Lou Reed to Prince Philip’s, with the thread of the inimitable bond between two human beings.

NA SKLADE 1 200 €