Bulova: A History of Firsts

• Rok a mesiac vydania: 2018/04

Doba dodania: Momentálne nedostupné

Dočasne vypredané

Máte záujem o túto knihu?

Bulova

Publikácia Bulova: Dejiny prvenstva nezvyčajným spôsobom zachytáva históriu pozoruhodného amerického výrobcu náramkových hodiniek. Rozpráva monumentálny multigeneračný pikareskný príbeh, ktorý sa začal v zlatej ére a pokračuje až do dnešných dní v New York City. Joseph Bulova, muž, ktorý stál pri zrode hnutia, podľa ktorého si dnes Amerika nastavuje hodinky, bol vizionársky priemyselník, ktorý vošiel do dejín predovšetkým tým, že podporoval inovácie, ktoré pretrvali dodnes. Život zakladateľa Josepha Bulovu, jeho synov a história ich spoločnosti sú pozoruhodné najmä tým, že sa zaslúžili o množstvo prvenstiev, a to nielen pri výrobe náramkových hodiniek, ale aj v oblasti marketingu, letectva, prieskumu vesmíru a dokonca aj feminizmu a v nápaditých inováciách pokračujú do dnešných dní. Dejiny našej spoločnosti, ako aj história súčasnej kultúry sú vydláždené úspechmi, ktoré predznamenal Bulova. Ako vraví starý slogan: “Amerika sa riadi Bulovovým časom.” My dodávame, že nielen Amerika, ale celý svet.
Táto kniha nepredstavuje len pohľad do dejín a zákulisia tejto spoločnosti. Nájdete v nej osem vizuálne podmanivých kapitol, ktorých súčasťou sú reflexie významných osobností akými sú napríklad spisovatelia David Coggins, Matthew Hranek či Kate Betts, ale aj legendu hudobného priemyslu,  Nile Rodgersa, novinára Stuarta Elliotta, či autoritu zo sveta horológie Jacka Forstera. Texty vybral a upravil svetoznámy historik Aaron Sigmond.

Bulova: A History of Firsts

Bulova: A History of Firsts chronicles the extraordinary American watch company in a fittingly unusual manner: by recounting an epic, multi-generational picaresque that runs from the Gilded Age up through present-day New York City. Joseph Bulova, the man behind the movement by which America would set its time, was an iconoclastic industrialist fostered a corporate culture of innovation that endures today. What makes the previously untold story of Bulova—the founder, his son and their eponymous business—especially remarkable, though, is the seemingly limitless series of firsts that garland the company’s history: in watchmaking prowess, certainly, but also advertising, marketing, aviation and space exploration, even feminism—and firsts continue today. The entirety of social history and modern popular culture has been influenced by the achievements of this singular watchworks—“America runs on Bulova time,” as the old slogan went, and subsequently so does the world.

Less a traditional corporate history than an exactingly curated periodical, this profound new title features eight visually captivating chapters comprising an essay each by luminaries including style writers David Coggins, Matthew Hranek, and Kate Betts; music-industry legend Nile Rodgers, advertising journalist Stuart Elliott, noted horology authority Jack Forster and more, all edited by luxury historian Aaron Sigmond.

LIMITOVANÁ EDÍCIA 990 €