Bulgari The Joy of Gems

Becker Vivienne

• Rok a mesiac vydania: 2017/11

Bulgari Radosť z drahokamov

Vynikajúce a vysoko uznávané klentoníctvo značky Bulgari oplýva pestrými farbami, životom a svetlom, ktoré pochádza z vybraných drahokamov. Elegantné šperky v sebe nesú štipku rímskej histórie, ale aj sviežeho, moderného ducha. Duša večného mesta je uzamknutá v klasickom dizajne Bulgari, ktorý je charakteristický jemnými proporciami, neobyčajným citom a dokonalou geometriou. Výnimočná estetika je podčiarknutá moderným a vizionárskym úsilím o inováciu a experimentovanie. Kombináciou diamantov, farebných drahokamov a dokonca aj starovekých mincí vznikajú jedinečné a vzácne Bulgari šperky charakteristické dokonalou harmóniou, ktoré sú zosobnením elegantného talianskeho dizajnu.

V kráľovstve vzácnych šperkov Bulgari symbolizuje odhodlanosť povýšiť šperkárstvo na umenie, pričom využíva kultúrne vplyvy a moderné trendy, aby šperky získali osobitý štýl, v ktorom sa mieša nenapodobiteľná zmyselnosť, architektonická sila a dokonalá harmónia medzi dôstojnosťou a dynamikou.

Vďaka bohatému historickému dedičstvu a talentu kreatívnej riaditeľky šperkov Bulgari, Lucie Silvestri, a jej kolegov vznikajú návrhy šperkov, ktoré dokonale vyzdvihujú zmysel pre  dobrodružstvo s nadčasovou eleganciou.

Túžba odhaliť dušu a vášeň každého drahokamu sa živo a hravým spôsobom mieša s inteligenciou, výsledkom čoho vzniká prekvapivá a opojná harmónia. Šperkári Bulgari neskôr pretavia vizionársky dizajn a nekonečnú predstavivosť do podoby šperku, ktorý sa stáva umeleckým dielom s trvalou hodnotou.

Historička šperkov Vivienne Becker sa v publikácii Bulgari: Radosť z drahokamov postarala o pôsobivý textový sprievod, ktorý majstrovsky ilustruje  dedičstvo a luxus, ktorý predstavuje značka Bulgari. Táto výnimočná publikácia, ktorá sa venuje výlučne nádherným zbierkam šperkov, prináša neobyčajný pohľad na majstrovstvo z dielne Bulgari.

Bulgari The Joy of Gems

Bulgari’s exquisite high jewelry creations are conjured from the vibrant color, life, and light of exceptional gemstones, infused with an innate Roman sense of history, and invigorated with an audacious spirit of modernity. The very soul of the Eternal City is encapsulated in Bulgari’s innate sense of classicism, sublime proportions, joyful flair and perfect geometry. Such a distinctive aesthetic is constantly infused with a fresh and a visionary drive for innovation and experimentation. Combining diamonds, precious colored stones, and even ancient coins into lavish creations with unique and exuberant color harmonies, Bulgari jewels embody the quintessence of elegant Italian design.

In the rarefied realm of high jewelry, Bulgari crystallizes to perfection its commitment to sublime hand craftsmanship, and its unique distillation of cultural echoes and contemporary creativity, to create captivating precious jewels in a powerfully distinctive style, an inimitable blend of voluptuousness and architectural rigor, a perfect balance of dignity and dynamism.

Revering the maison’s rich heritage, the talent of Bulgari’s creative director Lucia Silvestri and her team of designers emerges in perpetuating Bulgari’s sense of adventure balanced with timeless elegance.

The search to reveal the soul and fire in each gem blends with a vivacious and playful wit, resulting in unexpected, mellifluous harmonies. This is a visionary design and unbridled imagination are brought to life by the expert Bulgari artisans, turning a jewel into an enduring and impassioned work of art.

Featuring evocative text by jewelry historian Vivienne Becker, Bulgari: The Joy of Gems brilliantly depicts the legacy and luxury that is Bulgari. In this first-ever volume devoted exclusively to the house’s splendid high jewelry collections, Bulgari’s rich heritage is brought to glorious life through a spectacular array of magnificent jewels in this gorgeous slipcase edition.

Úvod Knihy Odporúčame GLÓBUS & ATLAS MISSONI Leonardo 500 Luxusná edícia HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík