Barbie: 60 Years of Inspiration

Shapiro Susan

• Rok a mesiac vydania: 2019/04

Barbie: 60 rokov inšpirácie

Barbie sa narodila 9. marca 1959 a jej príchod na svet spôsobil doslova revolúciu. Mala stelesňovať nový typ bábiky, ktorá dievčatám umožní vyskúšať rôzne spoločenské roly, nielen ženu, ktorá sa stará o domácnosť. Stala sa tak jednou z najznámejších tvárí posledných 60 rokov. Odzrkadľuje túžby mnohých generácií detí a je viac než len hračkou: zosobňuje evolúciu modernej kultúry a postavenia ženy v spoločnosti. Príbeh Barbie je príbehom, ktorý trvá už viac než šesťdesiat rokov a je výsledkom predstáv a húževnatosti jednej ženy, Ruth Handler, ktorá si začala plniť svoje sny navzdory ťažkostiam a odporu zo strany väčšiny. Publikácia Barbie: Šesťdesiat rokov inšpirácie ponúka čitateľom pohľad do histórie modernej ženy, pričom kladie dôraz na významné míľniky, ktoré formovali ženskú emancipáciu vo všetkých oblastiach, vrátane zamestnania, športu, technológií, politiky, kultúry a inovácií. V knihe Barbie: Šesťdesiat rokov inšpirácie nájdete množstvo dôkladne vybraných fotografií z archívu spoločnosti Mattel, spolu s fotografiami, ktoré mapujú významné spoločenské a historické udalosti. Táto publikácia dokumentuje význam bábiky Barbie pri formovaní kultúrnych trendov a objasňuje posolstvo ženskej emancipácie. Barbie je predovšetkým hračka, ktorá inšpirovala milióny dievčat na celom svete, aby sa nebáli splniť si svoje sny a stali sa tým, čím chcú byť.

Barbie: 60 Years of Inspiration

Established March 9, 1959, Barbie arrived on the scene and took the world by storm. Envisioned as a new kind of doll that allowed girls to play out roles that expand beyond a caretaker, Barbie has become one of the most recognizable faces in the world over the past 60 years. Reflecting the ambitions and aspirations of generations of children, Barbie is far more than just a toy: She mirrors the evolution of modern culture and the expansion of women’s roles in society. Barbie’s story is a journey through six decades of social culture, inspired by the vision and tenacity of one woman, Ruth Handler, who dared to pursue her personal dreams in the face of hardship and opposition. Featuring an in-depth and witty text, Barbie: Sixty Years of Inspiration connects the history of Barbie with the history of modern women, highlighting the moments within each decade that have led to the advancement of women in all areas, from the workforce to sports, technology to government, culture, and innovation. Curating the most dynamic images from Mattel brand archives alongside significant social and historical events, Barbie: Sixty Years of Inspiration reflects Barbie’s impact on cultural trends and illustrates her message of positive female empowerment. Above all, Barbie’s mission has always been to inspire girls around the world to follow their dreams and become anything they want.

Úvod Knihy Odporúčame MISSONI Leonardo 500 Luxusná edícia HARMÓNIA VEĽKÉHO SVETA Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík