Móda

Obrazové dejiny obliekania a štýlu

kolektív

  • Originálny názov: Fashion
  • Vydavateľstvo: IKAR
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: Knihy viazané
  • Počet strán: 480
  • Rok a mesiac vydania: 2014/10
  • EAN: 9788055140087
  • Formát: 309×263×33 mm, 2823g

Objednajte si hneď teraz

40 €49,90 €

Doba dodania: Nie je skladom

Dočasne vypredané

Máte záujem o túto knihu?


O knihe

Má takmer 500 strán, váži necelé 3 kilá a budú z nej nadšené predovšetkým dámy. A páni majú ideálny tip na vianočný darček pre svoje polovičky, pretože takéto knihy sa len tak nevidia. 

Ak sa chcete obliekať zaujímavo i osobito a vytvoriť si vlastný štýl, musíte sledovať nielen najnovšie trendy, ale občas sa vrátiť aj k tomu, čo bolo v minulosti. Pomôže vám v tom ideálny sprievodca MÓDA, ktorý vás prevedie od extravagancie starovekého Egypta až k legendárnym módnym domom, predstaví vám najnovšie značky a prehliadkové senzácie. MÓDA to je očarujúca zbierka odevov a štýlov, ktorá zároveň približuje významné okamihy v  dejinách módy a príbehy priekopníkov módy.

Výpravná  obrazová publikácia MÓDA predstavuje obrazové dejiny všetkého, čo si ľudia obliekali. Prevedie vás storočiami, počas ktorých sa šaty z kusov nazberaných látok postupne premenili na dnešné prehliadkové senzácie.

„Móda nie je niečo, čo nájdeme len v šatách.
Móda je na oblohe, v uliciach, móda súvisí s nápadmi, s naším životným štýlom,
so všetkým, čo sa deje.“
 Coco Chanelová

MÓDA je fascinujúca zbierka odevov a štýlov, ktorá jasne ukazuje, ako móda odráža miesto svojho vzniku a danú dobu. Takmer 500 strán tejto unikátnej encyklopédie vám odhalí tajomstvá módy.

V knihe nájdete vizuálne bohaté katalógy, ktoré sú zostavené z obrazov, sôch i fotografií a doplnené odbornými komentármi.

Fotografická výprava do minulosti predstavuje klasické šaty zo všetkých uhlov a približuje detaily látok, krajčírskeho spracovania a doplnkov, ktoré práve z týchto šiat urobili kultové alebo jednoducho výnimočné kusy.

„Radosť z obliekania je umenie.“
John Galliano

Zachytávajú významné okamihy dejín módy, napríklad momenty, keď sa sukne skracovali, aby odhalili kúsok pančušky, alebo keď si mládež natiahla džínsy a vytvorila vlastnú kultúru, keď sa červený koberec stal prehliadkovým mólom a celebrity začali navrhovať oblečenie.

Dvojstranové obrázky zachytávajú náladu spoločnosti alebo momenty stelesňujúce atmosféru doby – od extravagancie na kráľovských dvoroch po zrodenie fenoménu supermodelky.

Celostranové fotografie a prehľadové tabuľky s časovými údajmi rozprávajú príbeh priekopníkov módy, ktorí určovali štýl celých generácií, a návrhárov, ktorí módne ikony obliekali.

„Vždy som veril, že móda neexistuje len preto, aby ženy robila krajšími,
ale tiež preto, aby im dodala odvahu a sebavedomie.“
Yves Saint Laurent

Kniha MÓDA vznikla v spolupráci so Smithsonovým inštitútom, najväčšou múzejnou a výskumnou inštitúciou na svete, ktorá zastrešuje 19 múzeí a galérií, ako aj Národnú zoologickú záhradu. Celkový počet artefaktov, umeleckých diel a vzoriek v smithsonovských zbierkach sa odhaduje na 137 miliónov. Okrem toho múzeum spravuje 1,5 milióna knihovníckych položiek vrátane vzácnych tlačí a 2 520 kubických metrov archívnych dokumentov.

„Ten, kto povedal, že za peniaze si človek šťastie nekúpi,
len nevedel, kam ísť nakupovať.“
Bo Derek

Oblečením, ktoré nosíme, vyjadrujeme, kým sme.

Jedinečná encyklopédia MÓDA vám pomôže pochopiť, ako sa počas stáročí menila móda, ako sa vracia, ako ju využívajú celebrity a čo možno v móde opäť očakávať. 

(autor popisu Milan Buno)

 


Video


Ukážka


Budú Vás zaujímať aj tieto knihy:

60 €
Úvod Knihy Odporúčame POSLEDNÝ BOHÉM GLÓBUS & ATLAS Poézia v krojoch Všestranný Raffael Rodinná Biblia Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík
×
ZÍSKAJTE ZĽAVU
na prvý nákup
10%

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTRA
Z LUXUSNEJ KNIŽNICE A MY VÁS
ODMENÍME

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●