The Impossible Collection of Jewelry

• Originálny názov: The Impossible Collection of Jewelry
  • Rok a mesiac vydania: 2015/01

Úžasná zbierka klenotov

V tejto nádhernej zbierke najpozoruhodnejších klenotov dvadsiateho storočia sa Vivienne Beckerová, historička so zameraním  na exkluzívne šperky, sústreďuje na najtypickejšie klenoty, ktoré sa stali míľnikmi v šperkárstve za posledných sto rokov. Od secesie až na pokraj nového tisícročia - Beckerovej výber siaha od Wiener Werkstätte a Tiffanyho štúdie cez Cartierove majstrovské Art Deco kúsky inšpirované Egyptom, dizajn klenotníctva Verdura až po vynikajúce kreácie šperkárstiev DeBeers, Van Cleef & Arpels a Graff či moderný dizajn novej generácie inovatívnych umelcov. Túto krásnu, ručne viazanú knihu v špeciálnom plátennom obale musí mať každý zberateľ exkluzívnych šperkov a milovník vzácnych predmetov. Dopĺňajú ju fascinujúce fotografie a obrázky.

The Impossible Collection of Jewelry

In this magnificent COLLECTION of the most iconic dresses of the twentieth century, Valerie Steele flexes her curatorial muscle.

From Poiret to Pucci, Doucet to Dior, Vionnet to Valentino, she selects the 100 dresses that caused a stir on the runway or as they entered a room and ultimately inspired a new direction in fashion. Steele’s selections include Fortuny’s streamlined Delphos gown circa 1907, Madame Gres’s sublimely draped goddess creations from 1938, Issey Miyake’s 1982 evening ensemble with a rattan top that appeared on the cover of ArtForum, and Hussein Chalayan’s awe-inspiring table skirt from 2000.

The COLLECTION, while certainly subjective, is sure to receive nods of recognition, along with a gasp (or two) of surprise.re Chanel až po vynikajúce kreácie šperkárstiev DeBeers, Van Cleef & Arpels a Graff či moderný dizajn novej generácie inovatívnych umelcov. Túto krásnu, ručne viazanú knihu v špeciálnom plátennom obale musí mať každý zberateľ exkluzívnych šperkov a milovník vzácnych predmetov. Dopĺňajú ju fascinujúce fotografie a obrázky. In this magnificent collection of the most spectacular jewels of the twentieth century, fine jewelry historian Vivienne Becker selects the quintessential bijoux that represent the milestones of jewelry design of the last one hundred years. From Art Nouveau to the brink of the new millennium, Becker’s selections range from the Wiener Werkstätte and Tiffany Studios, Egyptian-inspired Art Deco masterpieces by Cartier and midcentury designs by Verdura for Chanel, exquisite creations by DeBeers, Van Cleef & Arpels, and Graff, to modern designs from a new generation of innovative artists. A new addition to Assouline’s Ultimate Collections, this beautiful volume is a must-have for fine jewelry collectors and lovers of precious objects. Sparkling with stunning photography, this hand-bound luxury edition features hand-tipped images and is presented in a linen clamshell case.

Novinky z Luxusnej knižnice

Odporúčame ...

Úvod Knihy
Exkluzívne knihy Luxusné edície TOPsellery Móda Cestovanie Dizajn Kuchyňa Umenie Limitované Slovenské a české knihy Encyklopédie