The French Riviera in the 1920s

Girard Xavier

• Rok a mesiac vydania: 2014/08

Francúzska riviéra dvadsiatych rokov

Francúzska riviéra bola v dvadsiatych a na začiatku tridsiatych rokov centrom tvorivosti. Schádzali sa tu umelci a spisovatelia z celého sveta, ako napríklad Scott a Zelda Fitzgeraldovci, Gerald a Sara Murphyovci, Picasso, Picabia, Stravinsky, Cocteau, Ďagilev či Anna de Noailles. Publikácia Francúzska riviéra dvadsiatych rokov znovu oživuje zašlú krásu a slávu tejto bezstarostnej éry a je zbierkou legendárnych príbehov mýtických osobností, ktoré sa zmietali medzi túžbou tvoriť, hľadaním vlastného šťastia a blížiacou sa hrozbou druhej svetovej vojny. V knihe nájdete množstvo unikátnych fotografií zozbieraných v osobných archívoch. Sú živým obrazom životného štýlu a umeleckého odkazu najvýznamnejších osobností dvadsiateho storočia.

The French Riviera in the 1920s

The French Riviera was the center of creativity during the 1920s and early ’30s. Artists and writers from the far reaches of the world gathered to fashion a new way of life—among them Scott and Zelda Fitzgerald, Gerald and Sara Murphy, Picasso, Picabia, Stravinsky, Cocteau, Diaghilev, and Anna de Noailles. A photobiography of this carefree era, The French Riviera of the 1920s revitalizes the now-legendary tale of these mythic personalities caught between a desire for creation, the quest for happiness, and the looming darkness of World War II. With extraordinary images taken from personal archives, these pages depict firsthand the lifestyles and artwork of some of the most influential artists o f the 20th century.