Axel Vervoordt

• Rok a mesiac vydania: 2002/05

Doba dodania: Momentálne nedostupné

Dočasne vypredané

Máte záujem o túto knihu?

Axel Vervoordt : Príbeh štýlu

Táto nádherná publikácia je inšpiráciou pre všetkých, ktorých zaujímajú moderné interiéry s nádychom elegancie, ktorá nie je ani vyzývavá, ani nadbytočná. Približuje dielo  známeho zberateľa a dekoratéra Axela Vervoordta. Jeho kariéra sa  začala v šesťdesiatych rokoch minulého storočia  predajom umeleckých diel a starožitností. V tomto období sa mu zároveň podarilo zrenovovať šestnásť najstarších domov v jednej z úzkych uličiek Antverp. Jeho spoločnosť vtedy zažila nebývalý rozmach a on sám stal známym a úspešným zberateľom a dekoratérom. Základom jeho umeleckého štýlu je odhodlanie vytvoriť z minulosti integrálnu súčasť súčasnej architektúry. Tým, že kombinuje štýl rôznych umeleckých diel, ktoré počas mnohých rokov zhromažďoval, umožňuje ich vzájomný dialóg a vytvára novú dimenziu umeleckej budúcnosti. Axel Vervoordt však prekračuje hranice roly zberateľa a dekoratéra. Chápe silu predmetov, presne vie, kam ich umiestniť, zmeniť priestor a vytvoriť úplne novú atmosféru.

Axel Vervoordt : The Story of a Style

Axel Vervoordt began his career as an art and antiques dealer in the late 1960s, when he meticulously renovated a narrow street with sixteen of the oldest houses in Antwerp. In 1986, his company moved to a castle near Antwerp. Axel Vervoordt's company grew rapidly in this castle and he became a major collector and decorator. The foundation of Vervoordt's style is his commitment to making the past a relevant part of today's design. By juxtaposing different works of art, gathered throughout space and time, a spontaneous dialogue between them is revealed, creating a new dimension for the future. Axel Vervoordt transcends the roles of decorator and collector. He understands the power of objects to conjure up an entirely new atmosphere and knows exactly where to place them to transform the space. This gorgeous book will be an inspiration to anyone interested in a home that is elegant and personal without being ostentatious or superfluous.

Úvod Knihy Odporúčame DÓM SV. ALŽBETY MEKY ELÁN Lea Fekete Slovanská epopej Leonardo ZLATÁ RODINNÁ BIBLIA Haiku KYTICE Piačka METROPOLITNÉ KATEDRÁLY KAROL FELIX VEĽKOLEPÝ BOTTICELLI PALLADIO CARAVAGGIO BIBLIA – MAJSTER PAVOL Zmeškali ste Luxusná knižnica Prihlásenie Košík